Partneři"Vrána k vráně sedá."

 

logo3

TSKuehn: s jednatelem společnosti panem Dipl.-Ing. Kühnem jsem navázal úspěšnou spolupráci již jako vedoucí projektu Obnovy slévárny litin a vedoucí této divize Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Pomohl mi skokově zlepšit metalurgickou kvalitu GJL, protože správně používal termickou analýzu, uměl využívat její výsledky a znal metalurgické materiály dostupné na trhu. Pan Kühn přes 20 let vyvíjí inovativní řešení a dnes nabízí absolutní světovou špičku ve svém oboru s poctivým označením Made in Germany.

 

logo1Apromace: Každý znalý slévač zbystří, když slyší o firmě, jejíž zaměstnanci mají kořeny na univerzitě v Freibergu – po univerzitě v Banské Štiavnici nejstarší škole svého oboru na světě. Apromace je unikátní v spojení znalostí oblasti IT, systémů úmělé inteligence a slévárenství. Chceme-li jednoduchý prográmek, nebo vlastní zcela originální databáze a integrované sofistikované systémy, využíváme právě je.

 

JD logoS obchodníkem firmy James Durrans GmbH B.Eng. Marco Lumpem jsem velmi dobře spolupracoval již v Nemaku. Marco působil ve vývojovém centru Nemaku v rakouském Linzi a pomáhal mému týmu na Slovensku optimalizovat procesy - řešily jsme slévárenské vady, kondenzaci plynů jader, plánování a vyhodnocování experimentů. Od r. 2020 jsou naše profesní dráhy opět propojené, když se DETYCON stal zástupcem James Durrans pro Českou republiku a Slovensko. James Durrans je pohodová úspěšná rodinná firma s 9 závody v Anglii, Jihoafrické republice, Číně, Indii a Německu. Tradice od roku 1863 hovoří za své. Slévačům je firma důvěrně známá jako dodavatel nauhličovadel a nátěrů. Nauhličovadla využívají slévárny litiny a oceli. Nátěry forem a jader jsou na bázi vodní i alkoholové a vhodné pro železné i neželezné slitiny. Slévárna může těžit z spolupráce s firmou DETYCON v tom, že dr. Grzinčič má bohaté praktické zkušenosti s testováním procesních materiálů v nejnáročnějším prostředí automobilových dodavatelů, kde je enormní tlak na inovace, nízké výrobní náklady a především rychlost.

 

NOYEN LogoSpolečnost NOYEN je dynamická moderní firma plná mladých schopných lidí, která se soustředí na velmi perspektivní obor technického mytí dle VDA 19.1. Fascinuje mne in house řešení všech podstatných konstrukčních prvků, rozsáhlé používání nerezové oceli a užití jen špičkových komponentů (čerpadla, filtry, ultrazvukové budiče, senzory, PLC atd.). Myčky NOYEN jsou výborně servisovatelné – vše je velmi dobře přístupné technikům údržby. NOYEN neřeší jen mytí, ale i integraci dalších operací do jedné robotizované buňky či linky, které obvykle po třískovém opracování či lisování následují, především automatizované kontrolní činnosti. Naprosto originální je propojení technologie s procesními materiály – NOYEN vyrábí přes 70 vlastních chemických prostředků na mytí, odstraňování korozi, laku, silikonu atd. Samozřejmostí je laboratorní zázemí s určováním charakteristik zbytkových nečistot, testy v klimatické či solné komoře. Reference k více jak 600 prodaným zařízením jsou velmi přesvědčivé. Ve východní Evropě jsou aktivní mimořádné firmy a NOYEN je jedna z nich. Spolupráce s týmem NOYEN je mi velkým potěšením a rád nabídnu potenciálním zákazníkům potřebný servis.

 

EVOTEC logo colourSpolečnost EVOTEC se sídlem v Lublinu se od r. 2012 zabývala integrací robotů v strojírenském průmyslu a od r. 2015 se specializuje na návrh, výrobu a servis ochranných obleků (covers) na roboty, manipulátory a příslušenství. EVOTEC spolupracuje se všemi významnými výrobci robotů. Ve výrobním programu je 6 produktových řad: Evodust, Evomold, Evolack, Evospark, Evofood a Evospec. Evotec je pružný, inovativní, zákaznicky orientovaný partner pro hutě, slévárny, svařovny, sklárny, kalírny, obrobny, lakovny, výrobce dílů z plastů atd. Se společností EVOTEC spolupracuji, protože jsou úspěšný, profesionální, mladý tým a prostě fajn lidi.

 

logo2BPData: Pana Ing. Borise Petra znám od roku 1999, odkdy nabízí průmyslové IT aplikace v různých oborech. Poslední roky proniká do slévárenství, kde sice nepotřebujeme sbírat statisíce dat fyzikálních veličin za sekundu jako v elektrárnách, kde má řadu aplikací, ale nabízí přesně to, co je na malých pružných inovativních firmách nejpodstatnější: nabídne a aplikuje Vám přesně to, co skutečně potřebujete a to za konkurenceschopnou cenu. Sympatické je navíc využívání tuzemských výrobců elektroniky. BPData instaloval ve 3 slévárnách, které jsem řídil, elegantní systémy pro bezdrátový přenos dat sloužící k věrohodnému záznamu licího výkonu a dostupnosti každého jednotlivého stroje, přestože nemusely být k dispozici řídící jednotky u jednotlivých strojů nebo licích stolic.

 

logo4Prof. Lukáč: Spolupráce s Prof. Ivanem Lukáčem se datuje od r. 2007 a za tu dobu pro mne jako zadavatele zpracoval celou řadu expertíz nejrůznějšího zaměření. Rovněž na spolupráci s panem profesorem jsem si uvědomil, že šetřením ještě nikdo nezbohatl. Není umění něco změřit a vyfotit, ale správně výsledky přečíst, předložit a vysvětlit souvislosti a dát doporučení je přidaná hodnota, kterou nabízíme. Výsledkem spolupráce je několik společných příspěvků na konferencích a do odborných časopisů.

 

Loajalita ve vztahu mezi partnery se zakládá na důvěře a úctě.

Člověk bývá zřídka dobrý nebo zlý celkově, většinou je "dobrým" v určitém vztahu a v jiném "zlým", nebo je "dobrým" za takových a takových vnějších podmínek a za jiných jednoznačně "zlým". — Sigmund Freud